Til innholdet

Vagišiai sugauti naudojant GPS sekimo priemones

Dėka GSGroup paieškos komandos, Kopenhagos mieste policija suėmė du Serbijos piliečius, kurie yra kaltinami organizavus mini ekskavatorių bei kitos statybinės technikos vagystes, kurių vertė siekia 1.2 milijono Danijos kronų (161 tūkstantį eurų)

 

Serbijos piliečiai Danijoje, įtariami vykdę vagystes statybų aikštelėse.

Visai neseniai, vagys pavogė Takeuchi TB216 mini ekskavatorių iš statybvietės Herlev mieste. Tačiau jie nežinojo, kad ekskavatoriuose buvo sumontuota GSGroup sekimo įranga.

Ekskavatoriaus savininkas pranešė GSGroup aliarmo centrui apie vagystę ir netrukus buvo pradėta paieška. Paieškos komandai pavyko susekti ekskavatorių Havdrup mieste, šalia Roskilde.

Informavus policiją bei nuvykus apsaugos sistemos GPS signalo nustatytu adresu, buvo surastas nuomojamas sandėlys, kuriame įvykdyta krata. Jos metu rasta ne tik ieškomas ekskavatorius, tačiau ir daugiau pavogtos statybinės įrangos.

„Policijos nuomone, šie vagys yra gerai organizuoti ir nusitaikę į statybos aikšteles Danijoje, visų pirma Didžiosios Kopenhagos srityje. Džiaugiamės, kad pavyko juos sulaikyti ir taip sustabdyti nelegalią veiklą. Buvo taikomasi į didelės vertės objektus, kuriuos yra sunku pilnai apsaugoti nuo vagysčių. Dėl šių vagysčių, be piniginio nuostolio, dažnai vėluojama atlikti darbai statybvietėse“, – sako policijos inspektoriaus pavaduotojas Torbenas Henriksenas iš Specialiųjų tyrimų rytų (SEØ), priklausančio Kopenhagos policijai.

Įtariami Serbijos piliečiai, policijos nuomone, per laikotarpį nuo 2020 m. lapkričio mėn. iki sulaikymo Danijoje įvykdė ne vieną vagystę. Manoma, kad pavogta technika galėjo būti parduota Serbijoje.